RSS feed for Thedude3445

Thedude3445 has logged 301 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snowbrawl

Snowbrawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Animation Show

The Animation Show

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barty's Brew-Ha-Ha

Barty's Brew-Ha-Ha

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shelter

Shelter

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leslie Nielsen's Stupid Little Golf Video

Leslie Nielsen's Stupid Little Golf Video

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Timmy the Tooth: Operation: Secret Birthday Surprise

The Adventures of Timmy the Tooth: Operation: Secret Birthday Surprise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A.I. 187

A.I. 187

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mouse and Garden

Mouse and Garden

1960
×
Read the review Edit this entry  
26
Jackboots on Whitehall

Jackboots on Whitehall

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Cringe

Captain Cringe

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry