Thedude3445 has logged 34 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
D.O.A.

D.O.A.

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red Comet

Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red Comet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candy Land: The Great Lollipop Adventure

Candy Land: The Great Lollipop Adventure

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Nice Mess

Another Nice Mess

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fluppy Dogs

Fluppy Dogs

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Phobophilia: The Love of Fear

Phobophilia: The Love of Fear

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cathy

Cathy

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mobile Suit Gundam: The Origin V: Clash at Loum

Mobile Suit Gundam: The Origin V: Clash at Loum

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Matinee

Matinee

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bloom Into You

Bloom Into You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Is Terrible! The Movie

Everything Is Terrible! The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unacknowledged

Unacknowledged

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Left Behind

Left Behind

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien Opponent

Alien Opponent

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mobile Suit Gundam: The Origin IV – Eve of Destiny

Mobile Suit Gundam: The Origin IV – Eve of Destiny

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mobile Suit Gundam: The Origin III - Dawn of Rebellion

Mobile Suit Gundam: The Origin III - Dawn of Rebellion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mobile Suit Gundam: The Origin II - Artesia's Sorrow

Mobile Suit Gundam: The Origin II - Artesia's Sorrow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The 2000 Year Old Man

The 2000 Year Old Man

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Villainess

The Villainess

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yokohama Kaidashi Kikou: Quiet Country Cafe

Yokohama Kaidashi Kikou: Quiet Country Cafe

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry