RSS feed for Thedude3445

Thedude3445 has logged 47 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Classic Albums: Steely Dan - Aja

Classic Albums: Steely Dan - Aja

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Xenogenesis

Xenogenesis

1978
×
Read the review Edit this entry  
22
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Circus Drawings

Circus Drawings

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pink Panther in Olym-pinks

Pink Panther in Olym-pinks

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barty's Brew-Ha-Ha 4: Tale of the Legend of the Crystal Chubacabra

Barty's Brew-Ha-Ha 4: Tale of the Legend of the Crystal Chubacabra

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Rooty Toot Toot

Rooty Toot Toot

1951
×
Read the review Edit this entry  
08
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku

Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dragon Ball Z: The History of Trunks

Dragon Ball Z: The History of Trunks

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kosuke and Rikimaru: Dragon of Konpei Island

Kosuke and Rikimaru: Dragon of Konpei Island

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pink - Water Bandit Rain Bandit

Pink - Water Bandit Rain Bandit

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mak

Mak

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Comic Relief Zero

Comic Relief Zero

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Too Much

Too Much

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trancers: City of Lost Angels

Trancers: City of Lost Angels

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cassiopéia

Cassiopéia

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Dragon Ball Z: Fusion Reborn

Dragon Ball Z: Fusion Reborn

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cipher

Cipher

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Big Wave

Big Wave

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life in a Day

Life in a Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cyborg 2

Cyborg 2

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Mutiny

Space Mutiny

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Genesis II

Genesis II

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Leslie Nielsen's Bad Golf Made Easier

Leslie Nielsen's Bad Golf Made Easier

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry