RSS feed for Thedude3445

Thedude3445 has logged 109 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Doonesbury Special

A Doonesbury Special

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
steve.oedekerk.com

steve.oedekerk.com

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Clinton: His Struggle with Dirt

Clinton: His Struggle with Dirt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chuck E. Cheese in the Galaxy 5000

Chuck E. Cheese in the Galaxy 5000

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Acorn Princess

The Acorn Princess

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
An Optical Poem

An Optical Poem

1938
×
Read the review Edit this entry  
22
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kase-san and Morning Glories

Kase-san and Morning Glories

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jimmy the C

Jimmy the C

1977
×
Read the review Edit this entry  
06
Denkou Choujin Gridman: boys invent great hero

Denkou Choujin Gridman: boys invent great hero

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lift Off!

Lift Off!

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Acorn Princess

The Acorn Princess

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tom Waits for No One

Tom Waits for No One

1979
×
Read the review Edit this entry  
18
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transcendence

Transcendence

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Thoughts

Mortal Thoughts

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Endangered Species

Endangered Species

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Return of Bruno

The Return of Bruno

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leslie Nielsen's Stupid Little Golf Video

Leslie Nielsen's Stupid Little Golf Video

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brainstorm

Brainstorm

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry