• Coming 2 America

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Mi amigo Alexis

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★½

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Cam

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★½

  • Rampage

  • Truth or Dare

    ½

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Ferdinand

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Sauce

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Death Note

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Third World

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • The Bye Bye Man

    ½

  • Sleepless

  • Hidden Figures

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • The Thinning

  • Trolls

    ★½

  • Split

    ★★★½