TheeGreatFish has logged 40 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Epic

Epic

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Pregnancy Pact

The Pregnancy Pact

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Pregnancy Pact

The Pregnancy Pact

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Ice Spiders

Ice Spiders

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Xiu Xiu: The Sent-Down Girl

Xiu Xiu: The Sent-Down Girl

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bag It

Bag It

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shrek 5

Shrek 5

×
Read the review Edit this entry  
31
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Space Chimps 2: Zartog Strikes Back

Space Chimps 2: Zartog Strikes Back

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abraham Lincoln vs. Zombies

Abraham Lincoln vs. Zombies

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry