Sort by

Evan has logged 50 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Brother's Wife

My Brother's Wife

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry