Sort by

Evan has logged 29 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry