Sort by

Sean has logged 371 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Pistol for Ringo

A Pistol for Ringo

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Concussion

Concussion

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mojin: The Lost Legend

Mojin: The Lost Legend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alexander

Alexander

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amy

Amy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Mend

The Mend

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Crossing II

The Crossing II

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tattooed Life

Tattooed Life

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Saved the World

The Man Who Saved the World

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aloha

Aloha

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In Jackson Heights

In Jackson Heights

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judy Judy Judy

Judy Judy Judy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Here's to the Future!

Here's to the Future!

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moana

Moana

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Samurai Assassin

Samurai Assassin

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Not Reconciled

Not Reconciled

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Major Dundee

Major Dundee

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry