Sort by

Sean has logged 34 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Face of Fu Manchu

The Face of Fu Manchu

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Poor Little Rich Girl

Poor Little Rich Girl

1965
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dizzy Gillespie

Dizzy Gillespie

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
Skeleton Frolics

Skeleton Frolics

1937
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
88:88

88:88

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Regarding Susan Sontag

Regarding Susan Sontag

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Murmur of the Hearts

Murmur of the Hearts

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Argentina

Argentina

2015
×
★½
Edit this entry  
01
The Dream of Shahrazad

The Dream of Shahrazad

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Magicarena

Magicarena

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Wondrous Boccaccio

Wondrous Boccaccio

2015
×
★★★
Edit this entry