Sort by

Sean has logged 371 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Blue

Blue

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Something Good — Negro Kiss

Something Good — Negro Kiss

1898
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ricky Jay and His 52 Assistants

Ricky Jay and His 52 Assistants

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fat Buddies

Fat Buddies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Cool Fish

A Cool Fish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Leakers

The Leakers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Animal World

Animal World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Gilligan Manifesto

The Gilligan Manifesto

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry