Sort by

Sean has logged 280 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zipping Along

Zipping Along

1953
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Hare Brush

Hare Brush

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cure

The Cure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Leap

Leap

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hopper/Welles

Hopper/Welles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spring Tide

Spring Tide

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tesla

Tesla

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inventing the Future

Inventing the Future

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Capital in the Twenty-First Century

Capital in the Twenty-First Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
France Against the Robots

France Against the Robots

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Point and Line to Plane

Point and Line to Plane

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Visit

Visit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
October Rumbles

October Rumbles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Subject to Review

Subject to Review

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry