• David Brent: Life on the Road

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Aloha

    ★★

  • Results

    ★★★★

  • Love

    ★★½

  • Amy

    ★★★★

  • A Royal Night Out

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★★½

  • Spy

    ★★★½

  • Gayby Baby

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★★

  • Slow West

    ★★★½

  • The Billion Dollar Game

    ★★★

  • Chappie

    ★★

  • Eisenstein in Guanajuato

    ★★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • The Wedding Ringer

    ★★

  • Blackhat

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Men, Women & Children

    ★½

  • Citizenfour

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • The Book of Life

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Drop

    ★★½

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • While We're Young

    ★★★★

  • Top Five

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Before I Go to Sleep

    ★★

  • Rosewater

    ★★½

  • Wild

    ★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★½

  • My Mistress

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Magic in the Moonlight

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★

  • I Origins

    ★★½

  • Deliver Us from Evil

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★★

  • Black Coal, Thin Ice

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★½

  • Leviathan

    ★★★½

  • Two Days, One Night

    ★★★★

  • Force Majeure

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • Welcome to New York

    ★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★★

  • Advanced Style

  • Mr. Dynamite - The Rise of James Brown

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½