• Don't Worry, Darling

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Holler

    ★★

  • The Rental

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Spree

    ★★½

  • The Turning

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Eli

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • The Movies

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★