Sort by

Collin Taylor has logged 24 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read other review Edit this entry