Sort by

Collin Taylor has logged 343 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hitch

Hitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry