Sort by

the film drunk has logged 219 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
The Son

The Son

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Living

Living

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
They/Them

They/Them

2022
×
½
Edit this entry  
01
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★½
Edit this entry  
30
Me Time

Me Time

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Luck

Luck

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry