• Our Father

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • The Guilty

  • Respect

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★½

  • This Is Paris

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Salisbury Poisonings

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Countdown

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Us

    ★★

  • I See You

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Apostle

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★★½

  • Greta

    ★½

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★★½

  • Calibre

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Breaking In

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Truth or Dare

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Unsane

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • The Open House

    ★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Marrowbone

    ★★½

  • Coco

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • The Snowman

    ★½

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Flatliners

    ★★★