Sort by

Capeshit has logged 217 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Making Faces

Making Faces

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
30 Seconds To Mars - Live At Rock Am Ring

30 Seconds To Mars - Live At Rock Am Ring

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Edge of the Earth featuring 30 Seconds To Mars

Edge of the Earth featuring 30 Seconds To Mars

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
30 Seconds To Mars - Hollywood Bowl Live

30 Seconds To Mars - Hollywood Bowl Live

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry