Sort by

Capeshit has logged 28 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rock 'Em Sock 'Em Robots

Rock 'Em Sock 'Em Robots

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Deuce Bigalow: European Gigolo

Deuce Bigalow: European Gigolo

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Donald Trump The Chosen

Donald Trump The Chosen

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Space Jam

Space Jam

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry