Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Futurama: The Beast with a Billion Backs

Futurama: The Beast with a Billion Backs

2008
×
Edit this entry  
15
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rubber

Rubber

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Barefoot Executive

The Barefoot Executive

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Knights Must Fall

Knights Must Fall

1949
×
Edit this entry  
25
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
Edit this entry  
25
Slick Hare

Slick Hare

1947
×
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Along Came Daffy

Along Came Daffy

1947
×
Edit this entry  
17
Yankee Doodle Daffy

Yankee Doodle Daffy

1943
×
Edit this entry  
16
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jack-Wabbit and the Beanstalk

Jack-Wabbit and the Beanstalk

1943
×
Edit this entry  
21
Super-Rabbit

Super-Rabbit

1943
×
Edit this entry  
21
To Duck.... Or Not to Duck

To Duck.... Or Not to Duck

1943
×
Edit this entry  
21
Tortoise Wins by a Hare

Tortoise Wins by a Hare

1943
×
Edit this entry  
21
Porky Pig's Feat

Porky Pig's Feat

1943
×
Edit this entry  
21
A Tale of Two Kitties

A Tale of Two Kitties

1942
×
Edit this entry  
21
Rabbit's Feat

Rabbit's Feat

1960
×
Edit this entry  
21
To Hare Is Human

To Hare Is Human

1956
×
Edit this entry  
20
Design for Leaving

Design for Leaving

1954
×
Edit this entry  
20
Captain Hareblower

Captain Hareblower

1954
×
Edit this entry  
20
Bugs and Thugs

Bugs and Thugs

1954
×
Edit this entry  
20
Haredevil Hare

Haredevil Hare

1948
×
Edit this entry  
20
Bugs Bunny Rides Again

Bugs Bunny Rides Again

1948
×
Edit this entry  
20
Buccaneer Bunny

Buccaneer Bunny

1948
×
Edit this entry  
20
Hot Cross Bunny

Hot Cross Bunny

1948
×
Edit this entry  
18
You Ought to Be in Pictures

You Ought to Be in Pictures

1940
×
Edit this entry  
18
Porky & Daffy

Porky & Daffy

1938
×
Edit this entry  
18
Tick Tock Tuckered

Tick Tock Tuckered

1944
×
Edit this entry  
14
What's Cookin' Doc?

What's Cookin' Doc?

1944
×
Edit this entry  
14
Hare Conditioned

Hare Conditioned

1945
×
Edit this entry  
14
The Wacky Wabbit

The Wacky Wabbit

1942
×
Edit this entry