• No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

  • City Hall

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Irresistible

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★

  • Days

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • VHYes

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Sleepwalkers

    ★½

  • The Painted Bird

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★