Max has logged 473 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Space Jam

Space Jam

1996
×
Edit this entry  
31
The Box

The Box

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
Edit this entry  
27
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry  
26
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Edit this entry  
26
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
25
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Green Card

Green Card

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Everybody Wins

Everybody Wins

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Edit this entry  
22
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Edit this entry  
20
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Edit this entry  
19
White Nights

White Nights

1985
×
★★
Edit this entry  
19
Brian's Song

Brian's Song

1971
×
★★½
Edit this entry  
19
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Edit this entry  
18
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
17
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Irresistible

Irresistible

2020
×
Edit this entry  
15
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Edit this entry  
14
Capone

Capone

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Jefferson in Paris

Jefferson in Paris

1995
×
★½
Edit this entry  
14
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tender Mercies

Tender Mercies

1983
×
★★½
Edit this entry  
11
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
Edit this entry  
11
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★★½
Edit this entry