Sort by

Aaron has logged 241 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Northwest

Northwest

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mud

Mud

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killing Season

Killing Season

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The One and Only

The One and Only

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Always

Always

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antz

Antz

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
R

R

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry