Sort by

Aaron has logged 20 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Majestic

The Majestic

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Patton

Patton

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry