Sort by

Aaron has logged 36 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Immortals

Immortals

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Legend

Legend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shadows and Fog

Shadows and Fog

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Youth

Youth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry