Aaron has logged 259 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Shape of Things

The Shape of Things

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Self/less

Self/less

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Against All Odds

Against All Odds

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Singles

Singles

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Strength and Honour

Strength and Honour

2007
×
★½
Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
8MM

8MM

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Striptease

Striptease

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
★½
Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
1492: Conquest of Paradise

1492: Conquest of Paradise

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Program

The Program

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once

Once

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Only You

Only You

1994
×
★★★
Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
La Soufrière

La Soufrière

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry