• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Safety

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★