Sort by

Daniel Erenberg has logged 586 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Gift

The Christmas Gift

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Edit this entry  
23
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Thinner

Thinner

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skyline

Skyline

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whitney

Whitney

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Edit this entry  
08
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Edit this entry  
02
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry