• Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • Long Toast

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Expensive Shit

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • In My Room

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • When I Write It

    ★★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Unsettling Scenes

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • Scoob!

  • The Fall

  • SACERDOTISA

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • People on Sunday

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Loop

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • No More Wings

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Brigitte

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Nimic

  • SHOP: A Pop Opera

  • A Month of Single Frames

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • And Then the Bear

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½