jacob ceris has logged 12 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
High Society

High Society

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry