RSS feed for Jonathon Knight
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Animal Protector

Animal Protector

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Deadliest Prey

Deadliest Prey

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
Evil Laugh

Evil Laugh

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Donkey Punch

Donkey Punch

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Critters

Critters

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Empire of the Ants

Empire of the Ants

1977
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cut and Run

Cut and Run

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
When A Stranger Calls Back

When A Stranger Calls Back

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Death Line

Death Line

1972
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cheerleaders' Wild Weekend

Cheerleaders' Wild Weekend

1979
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
11
No Way Out

No Way Out

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Francesca

Francesca

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Willard

Willard

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Seven

Seven

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bastard

Bastard

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lake Nowhere

Lake Nowhere

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Discopathe

Discopathe

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Another WolfCop

Another WolfCop

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
Devilfish

Devilfish

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Haunting of Morella

The Haunting of Morella

1990
×
★★★½
Edit this entry