RSS feed for Jonathon Knight

Jonathon Knight has logged 813 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Delta Farce

Delta Farce

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Made in America

Made in America

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Highlander 2: The Quickening

Highlander 2: The Quickening

1991
×
★★½
Edit this entry  
30
High Anxiety

High Anxiety

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain

3 Ninjas: High Noon at Mega Mountain

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
D.A.R.Y.L.

D.A.R.Y.L.

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Silent Movie

Silent Movie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
With Honors

With Honors

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hamburger: The Motion Picture

Hamburger: The Motion Picture

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Elves

Elves

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Cadaver Christmas

A Cadaver Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Rockula

Rockula

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Killjoy's Psycho Circus

Killjoy's Psycho Circus

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Screwed

Screwed

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Beethoven's Christmas Adventure

Beethoven's Christmas Adventure

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Houseguest

Houseguest

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rude Awakening

Rude Awakening

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Richie Rich's Christmas Wish

Richie Rich's Christmas Wish

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dragnet

Dragnet

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mischief

Mischief

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★★½
Edit this entry