RSS feed for Steve

Steve has logged 26 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
12
100 Things

100 Things

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Skin

Skin

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Snow-White and Rose-Red

Snow-White and Rose-Red

1979
×
★★
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
17
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Edit this entry  
05
Life

Life

2017
×
★★
Edit this entry  
19
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Suck Me Shakespeer

Suck Me Shakespeer

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
13
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★
Edit this entry  
28
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry