RSS feed for Steve

Steve has logged 152 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Great Ziegfeld

The Great Ziegfeld

1936
×
★★★
Edit this entry  
14
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★
Edit this entry  
11
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Country

Free Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★
Edit this entry  
03
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
All About Me

All About Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Piku

Piku

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry