• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Khalid v. Peñate

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • TESTING

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • medicament

  • I'm Sitting in my Living Room and I Think the World has Ended

  • Together

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Secret Chord

  • Once Upon A Time In Kuwait

  • Creative Vision

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Awareness