RSS feed for Greg
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Making Mr. Right

Making Mr. Right

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
The Moonlighter

The Moonlighter

1953
×
★★
Edit this entry  
01
Vibes

Vibes

1988
×
★★
Edit this entry  
31
Come See the Paradise

Come See the Paradise

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
Just the Way You Are

Just the Way You Are

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Word Is Out: Stories of Some of Our Lives

Word Is Out: Stories of Some of Our Lives

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★½
Edit this entry  
26
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
The Cavern

The Cavern

1964
×
★★½
Edit this entry  
26
Queen of Blood

Queen of Blood

1966
×
★★★
Edit this entry  
26
Destry

Destry

1954
×
★★½
Edit this entry  
25
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
The Spikes Gang

The Spikes Gang

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
Grayeagle

Grayeagle

1977
×
★★★
Edit this entry  
23
Wanda Nevada

Wanda Nevada

1979
×
★★½
Edit this entry  
22
Tom Horn

Tom Horn

1980
×
★★★
Edit this entry  
19
Hot-Blooded Woman

Hot-Blooded Woman

1965
×
Edit this entry  
19
Body Fever

Body Fever

1969
×
★★★
Edit this entry  
19
Lemon Grove Kids Meet the Monsters

Lemon Grove Kids Meet the Monsters

1965
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Teacher from Vigevano

The Teacher from Vigevano

1963
×
★★★
Edit this entry  
18
Rat Pfink a Boo Boo

Rat Pfink a Boo Boo

1966
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Thrill Killers

The Thrill Killers

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Danger God

Danger God

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Track Two

Track Two

1982
×
★★½
Edit this entry  
12
Gunfight at Comanche Creek

Gunfight at Comanche Creek

1963
×
★★
Edit this entry  
11
Commando Squad

Commando Squad

1987
×
★★½
Edit this entry  
11
Terminal Force

Terminal Force

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Bikini Drive-In

Bikini Drive-In

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
Chino

Chino

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Catlow

Catlow

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
Wanted: The Sundance Woman

Wanted: The Sundance Woman

1976
×
★★★
Edit this entry  
08
Cold Eyes of Fear

Cold Eyes of Fear

1971
×
★★½
Edit this entry  
05
Hostile Guns

Hostile Guns

1967
×
★★½
Edit this entry  
05
Mark of the Gun

Mark of the Gun

1969
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Intruder

The Intruder

1975
×
★★★
Edit this entry  
04
The Killer Is One of Thirteen

The Killer Is One of Thirteen

1973
×
★★½
Edit this entry  
03
Rebels in Canada

Rebels in Canada

1965
×
★★★
Edit this entry  
02
House of Terror

House of Terror

1973
×
★★½
Edit this entry  
02
All Neat in Black Stockings

All Neat in Black Stockings

1969
×
★★
Edit this entry  
01
Zachariah

Zachariah

1971
×
★★★
Edit this entry  
30
The Scalphunters

The Scalphunters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
29
Panic in the City

Panic in the City

1968
×
★★★
Edit this entry  
28
The Day It Came to Earth

The Day It Came to Earth

1977
×
★★★
Edit this entry  
28
The Gatling Gun

The Gatling Gun

1971
×
★★★
Edit this entry  
25
May Fools

May Fools

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Deadly Embrace

Deadly Embrace

1989
×
★★½
Edit this entry