Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Winter Break

Winter Break

2003
×
★½
Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sea Scouts

Sea Scouts

1939
×
★★★½
Edit this entry  
16
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Ice Pirates

The Ice Pirates

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Bride of the Monster

Bride of the Monster

1955
×
★★★
Edit this entry  
13
Bean Bandit

Bean Bandit

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Killing vs. the Flying Man

Killing vs. the Flying Man

1967
×
★★
Edit this entry  
10
Killing in Istanbul

Killing in Istanbul

1967
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Daffy Duck for President

Daffy Duck for President

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Porky in Wackyland

Porky in Wackyland

1938
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rabbit Seasoning

Rabbit Seasoning

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Baseball Bugs

Baseball Bugs

1946
×
★★★★
Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
On the Black Street

On the Black Street

1974
×
★★½
Edit this entry  
30
Meatball Machine: Reject of Death

Meatball Machine: Reject of Death

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Meatball Machine

Meatball Machine

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Meatball Machine

Meatball Machine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Purple Hooded Man

The Purple Hooded Man

1958
×
★★★
Edit this entry  
29
The Ducktators

The Ducktators

1942
×
★★★
Edit this entry  
29
Russian Rhapsody

Russian Rhapsody

1944
×
★★★½
Edit this entry  
29
Show Biz Bugs

Show Biz Bugs

1957
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Film Fan

The Film Fan

1939
×
★★★½
Edit this entry  
29
Daffy Duck in Hollywood

Daffy Duck in Hollywood

1938
×
★★★½
Edit this entry  
29
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★★
Edit this entry  
29
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Herr Meets Hare

Herr Meets Hare

1945
×
★★★½
Edit this entry  
28
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1963
×
★★★★
Edit this entry  
28
Robin Hood Daffy

Robin Hood Daffy

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★½
Edit this entry  
18
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crime Hunter 2 - Bullets of Betrayal

Crime Hunter 2 - Bullets of Betrayal

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Stranger from Canton

Stranger from Canton

1973
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Vampirella

Vampirella

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Crime Hunter - Bullets of Rage

Crime Hunter - Bullets of Rage

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
Where the Buffalo Roam

Where the Buffalo Roam

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mosaic

Mosaic

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Holy Girl Mask Margarita

Holy Girl Mask Margarita

1992
×
★★
Edit this entry  
28
Cosplay Warrior Cutie Knight

Cosplay Warrior Cutie Knight

1995
×
★★★
Edit this entry