• Awake

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Christmas Crossfire

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Rogue City

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★

  • Guillermo Vilas: Settling the Score

    ★★★

  • Skylines

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Asphalt Burning

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Freaks – You're One of Us

    ★★★½

  • Hard Kill

    ½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Made in Italy

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Skull: The Mask

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Coded Bias

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★½

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Holiday Rush

    ½

  • Line of Duty

  • Noelle

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½