Sort by

fortypopp has logged 13 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Puppet Monster Massacre

The Puppet Monster Massacre

2010
×
Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Edit this entry  
20
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Found

Found

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

1979
×
★★★½
Edit this entry  
15
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lucy

Lucy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry