Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
16
Cocaine Cowboys

Cocaine Cowboys

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
23
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tuesday, After Christmas

Tuesday, After Christmas

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
29
I'm Not Your Mom

I'm Not Your Mom

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Piola

Piola

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One in a Thousand

One in a Thousand

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Esquirlas

Esquirlas

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
La escuela del bosque

La escuela del bosque

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Red Screening

Red Screening

2020
×
Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry