Steve has logged 511 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Ron

Captain Ron

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie

Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Safe

Safe

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gregory's Two Girls

Gregory's Two Girls

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Duplex

Duplex

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry