Steve has logged 44 entries for films during May 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Byzantium

Byzantium

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackpot

Jackpot

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yogi Bear

Yogi Bear

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Postman

The Postman

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return to House on Haunted Hill

Return to House on Haunted Hill

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
9

9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hancock

Hancock

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Priest

Priest

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beyond The Pole

Beyond The Pole

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry