Sort by

Steve has logged 16 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swearnet: The Movie

Swearnet: The Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Troll

Troll

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry