Steve has logged 26 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Copycat

Copycat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scared Stiff

Scared Stiff

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry