Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
Edit this entry  
17
The Killing of Sister George

The Killing of Sister George

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dykes, Camera, Action!

Dykes, Camera, Action!

2018
×
Read prior review Edit this entry  
13
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
Edit this entry  
12
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Emily

Emily

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
Edit this entry  
28
Lot 36

Lot 36

2022
×
Edit this entry  
27
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
Edit this entry  
22
The Half of It

The Half of It

2020
×
Read prior review Edit this entry  
20
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
Edit this entry  
20
Bros

Bros

2022
×
Edit this entry  
19
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
And Now the Screaming Starts!

And Now the Screaming Starts!

1973
×
★★½
Edit this entry  
15
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Waru

Waru

2017
×
Edit this entry  
22
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Houdini

Houdini

2014
×
Edit this entry  
23
Prey

Prey

2022
×
Edit this entry