deah has logged 50 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Jumanji

Jumanji

1995
×
Edit this entry  
30
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
Edit this entry  
29
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry  
28
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pan

Pan

2015
×
Edit this entry  
23
Last Night

Last Night

2010
×
Edit this entry  
23
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
Edit this entry  
16
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Detroit

Detroit

2017
×
Edit this entry  
13
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
Edit this entry  
13
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Edit this entry  
10
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
Edit this entry  
10
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
Edit this entry  
09
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry