deah has logged 27 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Daredevil

Daredevil

2003
×
Edit this entry  
23
Catwoman

Catwoman

2004
×
Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
19
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
Edit this entry  
19
Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

2016
×
Edit this entry  
18
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Edit this entry  
17
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Edit this entry  
16
Hamlet

Hamlet

1996
×
Edit this entry  
12
Killers

Killers

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
09
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
Edit this entry  
09
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
Edit this entry  
08
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
Edit this entry  
07
Macabre

Macabre

2009
×
Edit this entry  
07
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
Edit this entry  
07
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Edit this entry