deah has logged 37 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
Edit this entry  
30
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read prior review Edit this entry  
29
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lure

The Lure

2015
×
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
27
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Burn Your Maps

Burn Your Maps

2016
×
½
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sabrina

Sabrina

1954
×
Edit this entry  
18
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Animals

Animals

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Palm Beach

Palm Beach

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
Edit this entry  
09
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Manta Ray

Manta Ray

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shed

Shed

2019
×
Edit this entry  
05
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bisexual

The Bisexual

2018
×
Edit this entry  
03
Young Again

Young Again

1986
×
Edit this entry  
03
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Revealing Anne Lister

Revealing Anne Lister

2010
×
Edit this entry