RSS feed for Andy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry